خود پلاسکو مدیریت شهرداری آتش نشانی

خود: پلاسکو مدیریت شهرداری آتش نشانی ریزش پلاسکو اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تفکیک‌جنسیتی کردن مدرسه‌ای بعد از ۴۰ سال

در مشا مدرسه‌ای جهت دانش‌آموزان ابتدایی دختر و پسر است که حالا بعد از ۴۰ سال می‌خواهند تفکیک جنسیتی کنند. تنها مدرسه در مشا که با تفکیک جنسیتی پرسشها زیادی را ج

تفکیک‌جنسیتی کردن مدرسه‌ای بعد از ۴۰ سال

تفکیک جنسیتی کردن مدرسه ای بعد از ۴۰ سال

عبارات مهم : آموزش

در مشا مدرسه ای جهت دانش آموزان ابتدایی دختر و پسر است که حالا بعد از ۴۰ سال می خواهند تفکیک جنسیتی کنند. تنها مدرسه در مشا که با تفکیک جنسیتی پرسشها زیادی را جهت دانش آموزان و خانواده هایشان ایجاد می کند؛ از مسیر سخت و یخبندان در زمستان جهت رفتن به «اوره» تا اجبار خانواده ها به ترک تحصیل فرزندانشان.

به گزارش خبرآنلاین، با این اوضاع مدرسه باید تفکیک جنسیتی شود و پسرها باید به روستای اوره بروند و دخترهای اوره به مشا بیایند. این مدرسه قدمت ۴۰ ساله دارد و در تمام این مدت هم مختلط بوده؛ ولی حالا مدیر آموزش وپرورش دماوند اصرار دارد که باید تفکیک شوند. پدر یکی از دانش آموزان دختر در مشا به «خبرآنلاین» می گوید: «من ۱۳، ۱۴ ساله که دماوند هستم. یک دختر دارم که کلاس چهارمه و حالا مدرسه مشا اجبار کردن که باید تفکیک جنسیتی بشه و دخترهای روستای اوره بیان مشا با دخترهای ما تو یک مدرسه درس بخونن و پسرهای مشا برن اوره؛ ولی دخترهای اوره به مشا نیومدن و رفتن دماوند. جهت همین کار ما سخت شده.»

چرا جهت درس خواند باید پول داد؟ مثل خودم بی سواد باشد

تفکیک‌جنسیتی کردن مدرسه‌ای بعد از ۴۰ سال

او راجع به اوضاع مدرسه و مسیر مشا تا اوره می گوید: «مدرسه اینطوری بود که فرزند ها از اول تا پنجم باهم درس می خوندن و مختلط بود ولی بعد از اون پسرها جهت کلاس ششم به دماوند می رفتن؛ ولی الان می گن که باید کلا از کلاس اول تفکیک جنسیتی بشه. مشا تا اوره حدودا ۲۰ دقیقه با ماشین فاصله داره و به نظر کم میاد ولی تو زمستون و یخبندون خیلی خیلی سخت می شه و عملا نمی شه برن مدرسه. جدای از این باید سرویس مدرسه بگیرم و جهت این ۲۰ دقیقه، حداقل ۲۵۰ هزارتومن پول سرویس بدم که ندارم. آیا باید جهت تحصیل و درس خوندن پول داد؟ با این اوضاع نمی خوام فرزند ام درس بخونه؛ می خوام ترک تحصیل کنه و مثل خودم بی سواد باشه ولی همسرم اصرار داره که باید بره مدرسه.»

این پدر راجع به تلاش هایشان جهت صرف نظر کردن مدیر آموزش وپرورش دماوند، می گوید: «مدرسه مشا چند طبقه است و می توانستند جوری کلاس های دخترها و پسرها را برگزار کنند که اصلا همدیگر را نبینند؛ ولی توجهی نمی کنند. با امام جمعه دماوند هم حرف زدیم ولی فایده ای نداشت. حتی گفتیم فرزند ها کلاس اول تا سوم را همینجا بمانند و بعد از آن تفکیک شود ولی قبول نکردند. حتی گفتیم شیفتی کنند که دختر و پسر همزمان در مدرسه نباشند ولی بازهم قبول نکردند؛ مدیر آموزش وپرورش مخالفت می کند. واقعا نمی دونیم باید چیکار کنیم؟ از یک طرف پول نداریم که جهت فرزند ها سرویس بگیریم و از طرف دیگه نمی خواهیم که فرزند مان هم بی سواد باشد.»

در مشا مدرسه‌ای جهت دانش‌آموزان ابتدایی دختر و پسر است که حالا بعد از ۴۰ سال می‌خواهند تفکیک جنسیتی کنند. تنها مدرسه در مشا که با تفکیک جنسیتی پرسشها زیادی را ج

می گوییم شیفتی کنید؛ می گویند نیرو نداریم

یکی از اعضای انجمن اولیا و مربیان مدرسه مشا هم به «خبرآنلاین» می گوید: «۴۰، ۵۰ ساله که این مدرسه اینجاست و الان ۱۱ ساله که بازسازی شده. از قدیم مختلط بود تا امسال که گفتن باید تفکیک بشه. این مدرسه یکی از مجهزترین و عالی ترین مدرسه های دماوند است و اکثر دانش آموزان آن اتباع افغان هستند. خانواده های محرومی اینجا هستند که در خوراک روزانه ارزش مانده اند؛ چطور پول سرویس بدهند؟ خیلی از خانواده ها بیکارن، مسئله مالی دارند و در برابر تعداد فرزند هایشان هم زیاد هست. با فرمانداری، دفتر امام جمعه، اعضای شورای شهر و .. حرف زدیم ولی مدیر آموزش وپرورش از وحشت اینکه نکند مشکلی به وجود بیاید، می گوید اگر هم هم قبول کنند من قبول نمی کنم.»

او در ادامه می گوید: «شرایط هوا اینجا در زمستان بسیار بد هست؛ به مشاور مدیر آموزش وپرورش گفتم حداقل قبول کنید که فرزند های اول تا سوم همینطور مختلط بیایند و بعد از آن تفکیک شوند که انگار قبول کرده اند. مدرسه ای که در اوره است خراب است و عقلانی نیست با این مسیر دشوار، ۲۰ دقیقه راه سخت را جهت رفتن به مدرسه گزینش کنند. رفتن به دماوند جهت ما خیلی راحت تر است ولی مدیر آموزش وپرورش به مدارس دماوند گفته که فرزند های مشا را عضویت نکنند؛ چون اینطوری مدرسه اوره تعطیل می شود. مدرسه آنجا بسیار کثیف است و هیچ امکاناتی ندارد. هنگامی که هم می گوییم همین مدرسه مشا را شیفتی کنید، می گویند نیرو نداریم. همین شرایط باعث می شود خیلی ها قید مدرسه رفتن را بزنند.»

تفکیک‌جنسیتی کردن مدرسه‌ای بعد از ۴۰ سال

واژه های کلیدی: آموزش | فرزند | مدرسه | فرزندان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs